rolety

Rolety okienne – jakie wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu większość okien była zdobiona śnieżnobiałymi firankami oraz kolorowymi zasłonami. Dziś, te niegdyś popularne tekstylia odchodzą powoli w niepamięć. A w gustownie zaaranżowanych mieszkaniach królują nowoczesne rolety wewnętrzne.

Rolety okienne to produkt, który od pewnego czasu deklasuje zasłony oraz firany, na których to łapią się kłęby uciążliwego kurzu. W ostatnim czasie na rynku polskim pojawiła się niezliczona ilość oraz rodzajów różnorodnych rolet okiennych, które to znalazły szerokie grono klientów. Dziś trudno spotkać nowoczesny dom bez zamontowanych w środku rolet. Upiększają one kuchnie, łazienki, salony, pokoje dziecinne czy sypialnie. Przeróżne kolory oraz fasony tego pożądanego na rynku produktu sprawiają, że czasem wielu z nas nie wie na zakup jakich rolet się zdecydować. Jednak, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z zakupu, warto zapoznać się w katalogach lub na stronach internetowych z dostępnymi rodzajami rolet. Otóż każdy oferowany produkt, prezentuje bowie inny wzór, materiał, specyfikę oraz cenę.

Rolety ekranowe – idealne do nowoczesnych mieszkań.

Rolety to produkty, które nadają każdemu pomieszczeniu subtelności i oryginalnego stylu. Ich priorytetowym celem jest ochrona pomieszczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak: słońce, ale ponadto pozwalają nam na chwilę intymności, idealnie zakrywając całe okno przed zgiełkiem ulicznym czy niepożądanymi sąsiadami. Jednym z często montowanych rolet są rolety ekranowe. Obecnie na rynku jest to najbardziej powszechny typ rolet. Idealnie sprawdzają się w prywatnym domu, biurze oraz w wielu placówkach użyteczności publicznej. Roleta ekranowa zrobiona jest ze zwijanego pasa materiału z poliesteru, PCV lub włókna szklanego. Decydując się na zakup takich rolet warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego zostały wykonane. Dobrej jakości materiał jest niezwykle odporny na uszkodzenia oraz nie traci barwy przez wpływ działania promieni słonecznych. Rolety ekranowe występuje w wariancie wolnowiszącym, wówczas to ekran taki nie zapewnia dużego zaciemnienia pokoju albo umieszczone są w specjalnej kasecie tzw. roleta mini.

Nowoczesne rolety austriackie – przypominające tradycyjne zasłony.

Rolety austriackie to coraz bardziej popularne na rynku rolety, które to znane są głównie ze swych oryginalnych walorów dekoracyjnych. Rolety te podobne są nieco do tradycyjnych zasłon. Dzięki specjalnemu systemowi sznurków podnoszą się one jak kurtyna w teatrze. Rolety austriackie mogą być praktycznie wykonane z każdego rodzaju tworzywa używanego do produkcji rolet. Wśród wielu nowoczesnych klientów dużą popularnością na rynku cieszą się rolety zrobione z woalu.

Rolety rzymskie – idealne do nowoczesnych, modnych mieszkań.

W ostatnim czasie rolety rzymskie zyskają coraz większa popularność wśród wielu nowoczesnych pań domu. Rolety te, nie są nawijane na rolkę, lecz zwijane falami do góry. Podczas zwijania tworzą niesamowity efekt dekoracyjny. Modele rolet rzymskich z wyższej półki mają na swym wyposażeniu pionowe wzmocnienia z fiszbin, dzięki którym każda z nich zwija się bardzo równo, natomiast opuszczenie jej na dół nie przysparza użytkownikowi żadnego problemu. To wysoce estetyczne rozwiązanie idealnie nadaje się do modnych mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu.

Rolety plisowane – idealne do okien dachowych.

W wielu nowoczesnych mieszkaniach znajdują się pomieszczania se skosami, które są wyposażone w okna dachowe. Idealnie pasują do nich uniwersalne rolety plisowane. Są one ulokowane w prowadnicach, dzięki czemu przybierają kształt harmonijki, która na całej długości zwijana jest równolegle. Obecnie w wielu marketach oraz e – sklepach dostępne są dwa warianty rolet plisowanych. Można wśród nich wymienić rolety wolnowiszące oraz w kasecie. Ze względu na sposób zwijania można zakupić rolety jednofunkcyjne – zwijane do góry oraz dwufunkcyjne – zwijane w obu kierunkach. W ostatnim czasie ze względu na podniesiony stopień funkcjonalności dużą popularnością cieszą się rolety plisowane o dwóch kierunkach. Rozwiązanie takie zapewnia wyeksponowanie wybranej połaci okna, zarówno z dołu, jak i z góry równocześnie, które wygląda bardzo szykownie. Zaletą tych rolet jest to, że mogą one być bez większego problemu dopasowane do okien o przeróżnych kształtach. Ponadto mogą one być zrobione z przeróżnych rodzajów tworzyw, począwszy od tkanin naturalnych, sztucznych, poprzez dzianiny, a kończąc na nowoczesnym włóknie bambusowym.

Oryginalne rolety dzień i noc

Rolety te są dostępne na rynku w niezwykle ciekawej kolorystyce. Są one oryginalnym rozwiązaniem, uruchamiającym wyobraźnię oraz dostarczające paniom domu wiele ciekawych pomysłów na aranżacje wnętrza. Na rynku mamy do wyboru podwójne rolety wykonane z poziomych pasów materiału, pomiędzy którymi są pozostawione przerwy. Nowoczesny sposób regulacji sprawia, że rolety dzień i noc dają podobny efekt, jak żaluzje. Rolety te dekoratorzy wnętrz polecają w szczególności do mocno nasłonecznionych pokojów, gdyż są one wykonane z grubego materiału lub folii refleksyjnej. Otóż gdy ustawimy pasy rolet dzień i noc w pozycji otwartej, to wówczas do pokoju wpadają promienie słoneczne, efektywnie naświetlając pomieszczenie. Ponadto można stawić pasy w równych od siebie odstępach, dzięki czemu uzyskiwany jest atrakcyjny efekt połączenia czerni ze światem, który to popularnie nazywany jest zebrą.
Przed zakupem rolet warto dokładnie zastanowić się nad trafnym wyborem. Nie warto kupować najtańszych, klasycznych rolet, które to są wykonane z cienkiego materiału, który nie jest w stanie skutecznie ochronić nas przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Zakup rolet to wybór na długie lata, dlatego warto zainwestować w produkt wykonany z materiałów dobrej jakości.

Post Author: Admin