aranżacja okna

Gustowna i funkcjonalna aranżacja okna kuchennego

Gustowna aranżacja okna w kuchni dla wielu nowoczesnych pań domu duże wyzwanie. Przed zmianą wystroju okna często zastanawiają się czy kupić zasłony, firany, rolety, żaluzje, czy zazdrostki. By kuchenne okno wyglądało rewelacyjnie, warto dopasować jego wystrój do stylu naszej kuchni.

Dekoracja kuchennego okna powinna stanowić dekoracyjne dopełnienie wyglądu naszej kuchni, dlatego też powinna zawsze nawiązywać do stylu, w jakim została urządzona. Przed rozpoczęciem dekoracji kuchennego okna warto zaczerpnąć potrzebną wiedzę ze stronic katalogów, w których dekoratorzy wnętrz podpowiadają jak udekorować okno, aby spędzając czas na przyrządzaniu potraw czuć się w kuchni niezwykle miło oraz przyjemnie.

Spójna i gustowna aranżacja kuchennego okna, w pomieszczeniu urządzonym w stylu nowoczesnym.

Jeśli nasza kuchnia jest urządzona w stylu nowoczesnym, to z pewnością nie możemy powiesić w oknie tradycyjnych firanek, które to będą się gryzły z całością. Natomiast z pewnością świetnie sprawdzą się proste oraz minimalistyczne gładkie zasłony, odpowiednio dobrane, nowoczesne rolety czy delikatne żaluzje. Jak wiadomo tradycyjne zasłonki ulegają szybkiemu zabrudzeniu i sprawiają, że kuchnia staje się optycznie mniejsza oraz mało atrakcyjna. Zatem idąc z duchem czasu coraz więcej pań domu wybiera rolety, żaluzje oraz zasłony sznurowe. Okno jeszcze piękniej będzie się prezentowało, jeśli na parapecie umieścimy delikatny, nowoczesny motyw zdobniczy w postaci ciekawej figurki lub kolorystycznie dobraną donicę ze storczykiem. Obecnie na rynku jest niezliczona ilość dekoracji kuchennych dlatego zakup odpowiedniej z pewnością nie będzie trudny.

Żaluzje, rolety czy zasłony sznurkowe – które z nich najlepiej sprawdzą się w kuchennym oknie?

Decydując się na zmianę wystroju okna w naszej kuchni musimy pamiętać o tym, że dekoracja okna kuchennego musimy współgrać ze stylem wnętrza całego pomieszczenia. Kuchnia tradycyjna pięknie wygląda z wieszanymi od lat zazdrostkami, natomiast w zupełności nie pasują one do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym. Otóż okna w nowocześnie urządzonej kuchni najlepiej wyglądają jeśli udekorujemy je roletami, drewnianymi lub aluminiowymi żaluzjami bądź zwojami bambusowymi. Musimy pamiętać o tym, że w kuchni, w której dużo gotujemy żaluzje będą dość szybko się brudzić, więc o wiele lepszą opcją w tym przypadku będą rolety lub zasłonki sznurkowe. Otóż odpowiednio dobrane kolorystycznie rolety kuchenne są bardzo funkcjonalną opcją. Są one montowane do ramy okna, dzięki czemu okno swobodnie się rozchyla, a rolety nie przylegają do powierzchni szyby.

Rolety to doskonała ozdoba każdego okna. Czym sugerować się kupujac rolety do kuchennego okna.

Szeroki wachlarz rolet kuchennych znajduje się na wielu stronach internetowych, a także w wielu sklepach z tekstyliami, dlatego też wybór odpowiednich nie należy do trudnych rzeczy. Decydując się na zakup musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Niezwykle istotna jest grubość tkaniny, gdyż im tkanina gęstsza tym mniej światła przepuszcza. Jeśli okno kuchenne znajduje się od jaśniejszej strony, gdzie promienie słoneczne częściej dochodzą, to wówczas warto wybrać grubsze rolety. Bardzo ważny jest też wybór rolet o odpowiedniej barwie. Otóż jeśli w naszym pomieszczeniu dominują intensywne, agresywne, wyraziste barwy oraz duża ilość wzorów należy zdecydować się na proste rolety w jasnych stonowanych kolorach. Natomiast jeśli w naszej kuchni dominują elementy o jasnych oraz gładkich fakturach to wówczas najodpowiedniejsze okażą się wzorzyste rolety o wyrazistych barwach. Obecnie wiele nowoczesnych pań domu odchodzi od rolet kuchennych na których znajdują się wzory kwiatowe i idąc z duchem czasu wybiera figury geometryczne o ostrych nieregularnych kształtach. Często też decydują się na rolety w paski. Rolety w paski sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej przestronne, a jego wygląd jest nowoczesny oraz świeży. Jeśli chodzi o kolorystykę to dobierając rolety musimy pamiętać o tym, że jasne kolory sprawią, że pomieszczenie staje się ciepłe, przytulne oraz przyjemne.

Niesamowity efekt dadzą każdej nowoczesnej kuchni żaluzje rzymskie, które to podkreślają oryginalność i nowoczesność każdego wnętrza

Idealnym pomysłem na gustowne zaaranżowanie nowoczesnej kuchni są odpowiednio dobrane kolorystycznie rolety rzymskie wykonane z przeźroczystej tkaniny bądź opatrzone nowoczesnym wzornictwem. Żaluzje rzymskie posiadają wiele zalet. Po pierwsze zajmują one bardzo mało miejsca zarówno w pozycji rozłożonej, jak i po ich złożeniu. Po drugie są mobilne oraz bardzo łatwe w demontażu, więc bez większego problemu można je odświeżyć oraz wyprać. Rolety rzymskie to idealny wybór do każdej nowoczesnej kuchni.

Idealna i niezwykle gustowna zazdrostka doskonale pasuje do tradycyjnie zaaranżowanych wnętrz kuchni.

Coraz częściej mówi się o tym, że niegdyś powszechnie wieszane w kuchennych oknach zazdrostki przeminęły wraz z pokoleniem naszych babć. Jednak wydaje się, że jest to nie do końca prawdą. Jeśli nie chcemy zrezygnować z tradycyjnego wyglądu kuchni warto wziąć pod uwagę zakup odpowiedniej, nowoczesnej zasłonki. Decydując się na jej zakup musimy pamiętać o tym, że powinna one mieć delikatny design oraz powinna być jak najbardziej dopasowana wyglądem do innych elementów wystroju kuchennego. Należy pamiętać o tym, że zazdrostka powieszona w górnej części okna nie zmniejsza optycznie pomieszczenia, tak jak to byw w przypadku zasłonek, które zasłaniają całe nasze okno. Odpowiednio zagospodarowany parapet na którym znajdują się donice z ziołami czy ulubionymi kwiatami sprawiają, że wszystko razem komponuje się idealnie, a pobyt w takiej kuchni jest niebywale miły i przyjemny.
Niebanalny wystrój okien kuchennych sprawia nam nie tylko ogromną radość, ale także większą widoczność na świat podczas przyrządzania posiłków dla swojej rodziny.

Post Author: Admin