Gustownie dobrany obraz do naszego salonu

Gustownie dobrany obraz do wnętrza naszego mieszkania dodaje mu niesamowitego uroku. Dlatego też jego zakup powinien być traktowany z odpowiednią starannością i dbałością o każdy szczegół. Inwestycja we własny gust oraz aranżację wnętrza jest zawsze bardzo opłacalna. Obraz oddający pomieszczeniu niepowtarzalny urok i klimat potrafi cieszyć nasze oko przez wiele długich lat.

Czasem nie warto decydować się na najbardziej banalne oraz najtańsze rozwiązanie, czyli zakup reprodukcji popularnych obrazów. Dobór odpowiedniego obrazu do kuchni, przedpokoju, sypialni czy salonu niekiedy nie jest rzeczą łatwą. Ten niezwykle ważny element wizualny powinien być odpowiednio dopasowany do klimatu panującego w danym pomieszczeniu. Otóż inny obraz powinniśmy dobrać do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym, a jeszcze inny do pomieszczenia urządzonego w stylu klasycznym. Przed zakupem warto posilić się propozycjami aranżacji tworzonymi przez dekoratorów wnętrz, których nie brakuje w wielu katalogach oraz na blogach wyposażenia wnętrz.

Jak gustownie dopasować obraz do aranżacji w salonie?

Każdy wybrany obraz powinien nadawać wyraźnego charakteru każdemu wnętrzu. W niektórych, wyjątkowych aranżacjach to malarskie dzieło jest w stanie zawładnąć całą stylistyką salonu. Podczas wyboru obrazu bardzo często jesteśmy niezdecydowani i w naszej głowie pojawia się w pytanie: Czy kierować się modą na danego artystę? Z pewnością jest to jakaś podpowiedź, ale nie zawsze warto z niej korzystać. Otóż takie podejście do sprawy sprawdza się zazwyczaj we wnętrzach designerskich, które promują wybranego artystę. W jaki sposób więc dopasować odraz do naszego salonu? Dzieło malarskie, które to zawiśnie na naszej ścianie powinno być przede wszystkim odpowiednio dopasowane kolorystycznie do barwy ścian. Podczas zakupu obrazu należy zawsze zwrócić uwagę na to, żeby ściana po zawieszeniu wybranego obrazu nie prezentowała się mdło i nijako, a obraz żeby nie stracił swojej charakterystycznej wymowy. Wybierając obraz należy szukać na nim kolorów dopełniających, ale nie w tej samej tonacji co ściana. Czasem bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybranie barw przeciwstawnych. Jeśli nasza ściana jest w kolorze jasnopomarańczowym, to wówczas świetnie ochłodzi ją obraz w tonacji błękitów i szarości.

Tematyka obrazu, a stylistyka naszego salonu.

Kupując obraz do salonu należy pamiętać o tym, że nie ma ogólnego motywu obrazu, który sprawdziłby się w każdym wnętrzu. Od tego jaki obraz idealnie wkomponuje się w nasze wnętrze zależy styl, w jakim zostało umieszczone pomieszczenie. Ogólnie mówiąc można stwierdzić, że mało ryzykowne jest zawsze umieszczenie aktu w salonie, gdyż temat ten przeważnie dobrze się komponuje, a ponadto jest zawsze na czasie. Natomiast wszelkiego rodzaju akwarelki, impresjonistyczne widoki czy miniatury przedstawiające bukiety kwiatów czasem po prostu giną we wnętrzu. Niezwykle ciekawym pomysłem jest też wybieranie obrazów o mocnej kresce oraz zdecydowanych kolorach, gdyż elementy te z pewnością dodadzą każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Jaki wybrać odpowiedni obraz do różnych aranżacji w salonie?

Wybór obrazu idealnie pasującego do naszego wnętrza nie jest czasem rzeczą łatwą. Powinien on być indywidualna kwestią, niemniej jednak warto dopasować go do stylistyki naszego wnętrza. Otóż w salonach urządzonych w stylu środziemnomorskim czy marynistycznym z pewnością idealnie będzie wyglądał obraz przedstawiający łodzie, statki oraz piękne morskie pejzaże. Te niezwykłe widoki z pewnością przywołają u właściciela salonu oraz przybyłych gości wspomnienia ze słonecznych wakacji oraz pobudzą wyobraźnię do marzeń o spędzeniu urlopu w krajach egzotycznych. Ponadto styl minimalistyczny w salonie z pewnością dopełnią rożne grafiki urbanistyczne. Otóż architektura miast jest tym, co dodaje takiemu wnętrzu niepowtarzalnej głębi.
Z kolei salony urządzone w stylu nowoczesnym warto ozdobić obrazami o charakterze abstrakcyjnym. Gra kolorów to ciekawy temat zwłaszcza w innowacyjnym wnętrzu. Natomiast w salonie w stylu klasycznym można pozwolić sobie na powieszenie sceny rodzajowej, martwej natury, krajobrazu, a nawet portretu. Klasyczny salon doskonale dopełnią duże namalowane kwiaty w cukierkowych kolorach, utrzymane w kolorze subtelnych róż, zieleniach oraz błękitach.

Czy warto zainwestować w drogi obraz?

Wielu z nas wybierając obraz do swojego domu staje przed problemem związanym z jego wysoką ceną. Wtedy to warto zastanowić się nad tym, czy zawsze drogi obraz musi być dobry? Otóż wydaje się, że cena nie jest głównym wyznacznikiem, ale czasem warto zainwestować więcej w dzieło sztuki, które to w szczególności przyciągnie nasze oko. Obraz to produkt który na długi czas będzie gościł w naszym domu, dlatego powinien nam si e podobać. Przecież nikt z nas nie wymienia obrazu na ścianie co rok. Jednak musimy mieć świadomość, że czasem cena idzie w parze z jakością. Otóż droższy obraz namalowany jest zazwyczaj lepszymi farbami, na lepszym podobraziu oraz jest doskonalszy technicznie. W obecnych czasach panuje bardzo ogromna moda na obrazy surrealistyczne, wymuskane akty, kompozycje pop-art, pejzaże dzikich oraz rozkwitłych pełnią lata łąk. Tematy te zawsze są ponadczasowe, więc jeśli obraz ma nam służyć przez długie lata to warto zainwestować w taki wybór. Niemniej nigdy nie kupujmy obrazu ze względu na niską cenę, jeśli nie przypadł on nam do gustu. Taka dekoracja naszej ściany z pewnością szybko nam się znudzi. Warto zawsze szukać motywu, który zrobi na nas duże wrażenie oraz pozytywnie nas zachwyci. Kupujmy tylko takie dzieła co do których mamy pewność, że to właśnie one powinny zawisnąć na ścianie w naszym salonie. Wówczas to będzie to nasze ulubione miejsce, w którym będziemy spędzać niesamowite chwile relaksu oraz odpoczywać w niesamowicie pięknym klimacie po ciężkim dniu.

Post Author: Admin