obraz

Nadaj życie swoim czterem ścianom

Dom jest tym co nas określa. Ukazuje on osobowość domowników. Pokazuje kto w nim mieszka, jakie ma zainteresowania. Patrząc na to co w nim jest i jak wygląda możemy określić z jaką rodziną mamy do czynienia. Każdy dom, każda ściana ma swoją osobowość, swój charakter. Czy jest to różowy pokój dziewczynki, ciemny pokój zbuntowanego nastolatka czy klasyczna sypialnia rodziców. Wszystko to nadaje każdemu domu indywidualizm. Jednak dom to nie tylko ściany i ich kolor. To nie tylko meble. Dom to również rzeczy którymi się otaczamy, zabawki, przedmioty związane z naszym hobby itp. Żaden dom nie obyłby się bez zdjęć. Czy to rodzinnych, czy z przyjęć, imprez czy naszego pupila. Nie ważne jakie one są, każde coś wyraża i każde jest związane w jakiś sposób z naszą rodziną. Dlatego właśnie zdjęcia mogą a nawet muszą być częścią przyozdobienia naszych ścian, ponieważ sprawiają one że dom ożywa. Jedyne co jest ważne to to aby były one estetycznie wykonane i z odpowiednich materiałów.

Zdjęcie na płótnie

Jest to rodzaj obrazu na wykonany ze zdjęcia na płótnie i oprawiony jak prawdziwy obraz. Wykonanie takiego obrazu wymaga jednak trochę doświadczenia i należy je zlecić firmą które się tym zajmują. Ważne jest aby zdjęcie z którego chcemy wykonać obraz było bardzo dobrej jakości, ponieważ zdjęcie słabej jakości zepsuje cały efekt.

Podczas produkcji takiego zdjęcia ważne jest kilka czynników. Po pierwsze płótno na którym będziemy wykonywać zdjęcie musi zostać pokryte odpowiednimi preparatami aby tusz nie wsiąkał w nie i nie skutkowało to wyblaknięciem kolorów. Kolejne zastosowane substancje uodparniają wydruk na świtało, przez co nie wyblaknie on z biegiem czasu oraz na wodę, dzięki czemu nie rozmażą się podczas wycierania kurzu. Jeśli klient zażyczy sobie inny materiał konieczny jest dobór odpowiednich substancji. Wszystkie te substancje powodują że tkaniny stają się odporniejsze i bardziej wytrzymałe. Obrazy drukowane po wyprodukowaniu wymagają odpowiedniej ekspozycji. Aby dobrze się prezentowały należy naciągnąć je na blejtram. Jest to drewniana ramka na którym rozciągany jest druk. Ważne jest aby było to wykonane dokładnie i z wyczuciem, ponieważ każdy błąd może kosztować uszkodzeniem zdjęcia lub nie ładną jego ekspozycją. Kluczowe jest aby drewno z którego wykonany jest blejtram było odpowiedni suche i nie podatne na skrzywienia. Istnieją również różne typy blejtramu. Jedne są grubsze inne cieńsze, wszystko dobierane zgodni z życzeniem zamawiającego. Najmniejszy dostępny rozmiar to 30 x 40 a największy 80x 120

Kilka obrazów = jeden duży

Obecnie bardzo popularne jest zestawianie kilku obrazów w jeden. Taki kolaż jest bardzo nowoczesny i budzi zainteresowanie zarówno u znajomych jak i rodziny. Ważne jest jednak aby poszczególne elementy tej kompozycji dobierać z głową i według jakiegoś standardu. Dla przykładu jeśli wybieramy zdjęcia dynamiczne to niech wszystkie takowe będą. Można też zrobić kilka ujęć jednej sytuacji, można też ukazać kilka zdjęć jednego wydarzenia lub różnych perspektyw. Można też zrobić kilka zdjęć dziecka lub osoby w rożnych pozach. Im trafniej dobierzesz zdjęci i im lepiej je wyeksponujesz tym bardziej profesjonalnie wyglądasz.

Co jeszcze możesz zrobić ze swojego zdjęcia ?

Obraz drukowany jest świetnym pomysłem na wykorzystanie zdjęcia, jednak ze swoich autorskich zdjęć możemy zrobić znacznie więcej. Z własnych fotografii możemy bowiem zamówić wykonanie fototapet. Jest to świetny sposób na zaaranżowanie wolnej przestrzeni czy całej ściany. Możemy je stosować w pomieszczeniach o zwykłej wilgotności i temperaturze. występuje kilka rodzai fototapet. Każde mają inne parametry i rożną odporność na czynniki zewnętrzne. Pierwszą typem i jednocześni najtańszym jest zwykła fototapeta papierowa. Dobrze odzwierciedla ona kolory, jest tania, przykleja się ja za pomocą kleju. Jeśli chodzi o czyszczenie to odbywa się ono za pomocą suchej ściereczki z mikrofibry. Drugi typ to fototapeta papierowa laminowana. Ma taką sama charakterystykę jak poprzednia. Jedyne co ją rożni to zewnętrzny laminat, zabezpieczający przed uszkodzeniami. Następny rodzaj to fototapeta samoprzylepna. Nie różni się niczym oprócz tego, że do jej montażu nie używamy kleju, jest on bowiem nałożony na materiał fabrycznie. Ostatni typ to fototapeta laminowana. nadaje się idealnie do wszystkich pomieszczeń z dużą ilością wilgoci.

Jak prawidłowo wieszać obrazy

Wydawać by się mogło, że wieszanie obrazu potrafi wykonać każdy. Wszyscy sądzą że nie wymaga to praktycznie żadnych umiejętności i każdy temu podoła. O ile powieszenie obrazu to żaden problem to stworzenie ładnej i równo powieszonej kompozycji wymaga trochę cierpliwości i rozplanowania. Zabierając się do tego musimy wyposażyć się w odpowiednie narzędzi. Jest to młotek, haki montażowe, miarka i poziomica. Aby dobrze rozplanować ułożenie naszych dzieł warto wyposażyć się w dużego formatu kartkę oraz trochę przestrzeni. Rozkładamy sobie ramki na podłodze i planujemy jak rozłożyć dzieła. Po podjęciu decyzji rozkładamy je na kartce i odrysowujemy, zachowujemy równe odstępy między nimi a następnie wyznaczamy miejsca wiercenia bądź wbijania. Po tym zabiegu przykładamy kartkę do ściany i na jej podstawie wiercimy. Zachowajcie jednak ostrożność w trakcie pracy abyś nie uszkodził przewodów z prądem znajdujących się w ścianach. Może to skutkować porażeniem a w najlepszym przypadku brakiem zasilania.

Podsumowując. Obrazy to nie tylko dzieła namalowane przez artystów i wiszące w galeriach. Obrazami mogą być również odpowiednio spreparowane wsze zdjęcia. Wszystko zależy tylko od was. Możecie wieszać je na ścianie, dawać je znajomym czy rodzinie. Na obrazach możesz uwiecznić kawałek siebie i swojego życia. ważne tylko by odpowiednio je dobierać.

Post Author: Admin