opryskiwacz

Niezbędna pomoc w każdym ogrodzie

Jeśli posiadasz swój własny, prywatny ogródek przy domu, można śmiało stwierdzić, że jesteś szczęściarzem. Własny ogródek daje ci możliwość wypoczynku w komfortowych warunkach, pod gołym niebem. Własny ogródek to także miejsce gdzie możesz hodować ekologiczne warzywa i owoce, a także sadzić drzewa, krzewy i kwiaty. Musisz jednak pamiętać, że o miejsce to musisz dbać przez cały rok, a pomocne ci w tym będą różnego rodzaju opryskiwacze ogrodowe.

Rodzaje opryskiwaczy ogrodowych

Niezależnie od tego, czy posiadasz ogród całkiem pokaźnych rozmiarów czy raczej niewielki skrawek ziemi, z pewnością przyda Ci się pomoc przy jego pielęgnacji i ochronie. Przede wszystkim musisz się zaopatrzyć w różnego rodzaju narzędzia do pracy w ogrodzie. Jedną z najważniejszych kwestii w tym temacie, jest dobrej jakości opryskiwacz ogrodowy. To narzędzie do pracy, które powinno się znaleźć w ekwipunku każdego ogrodnika. Bez niego ciężko będzie ci utrzymać rośliny w dobrym stanie. Do wyboru masz kilka rodzajów opryskiwaczy, poniżej dowiesz się o nich czegoś więcej.
Zanim wybierzesz się do sklepu, by kupić odpowiedni produkt do pryskania roślin ogrodowych, koniecznie zapoznaj się z najprostszym podziałem opryskiwaczy ogrodowych, który ułatwi się odpowiedni wybór. Wyróżniamy cztery główne rodzaje tego typu produktów, a mianowicie:
– naramienny typ opryskiwaczy
– plecakowy typ opryskiwaczy
– ręczny typ opryskiwaczy
– wózkowy typ opryskiwaczy.
Pamiętaj by w sklepie zwrócić też uwagę na jakość produktu i jego producenta, czym wyższa cena, tym większa szansa na dłuższą żywotność produktu. Warto też wcześniej sprawdzić opinie internautów, na temat poszczególnych rodzajów i modeli opryskiwaczy ogrodowych.

Typ naramienny

Niezwykle ważną kwestią przy wyborze produktu do opryskiwania, jest stosunek ceny do jakości a także wygoda w użytkowaniu. Dlatego też bardzo wiele osób, decyduje się na model opryskiwacza naramienny. Nie ma się czemu dziwić, jest to produkt stosunkowo tani, praktyczny, łatwy w użyciu i przeznaczony do różnych rodzajów i wielkości ogrodów. Produkt ten zakłada się za pomocą szerokiego, solidnie wykonanego paska na ramieniu. Do pojemnika zmieści się maksymalnie 12 litrów płynu, co pozwoli na opryskanie całkiem pokaźnego skrawka ogrodu. Jednak zdecydowanie bardziej opłaca się kupić nieco mniejszy pojemnik, taki o pojemności 5 lub 7 litrów, tak by jego dźwiganie na ramieniu, nie było zbyt uciążliwe. Działanie tego opryskiwacza, opiera się o wtłaczanie powietrza do zbiornika, przez co tworzy się ciśnienie, potrzebne do wyciśnięcia płynu z dyszy. Dlatego też w tego typu urządzeniach, konieczny jest zawór bezpieczeństwa, a także manometr, który wskazuje aktualny stopień ciśnienia w zbiorniku.

Typ plecakowy

Kolejną ciekawą propozycją, są opryskiwacze plecakowe. Przypominają one budową pryskacze typu naramiennego, jednak jak można się domyślić po opisie, mają one dwie szerokie szelki, dzięki czemu można je wygodnie założyć na plecy a ich ciężar jest równomiernie rozłożony. Produkt ten będzie odpowiedni dla osób, które mają problemy z kręgosłupem i często bolą ich plecy. Pojemność tych produktów, waha się od 12-20litrów, są więc one dosyć duże. Dzięki temu można je używać przy pryskaniu dużych terenów ogrodowych, bez większego wysiłku. Ciekawostką jest lanca, która ma charakter teleskopowy. Przez to można ją dopasować do swoich potrzeb i sięgnąć nią w każdy, najbardziej oddalony zakątek ogrodu. Bardzo często produkty te mają dodatkowe atuty, takie jak wzmocniona szczelność, regulacja kąta strumienia, blokowanie pozycji czy też ochrona przed przedostawaniem się do pojemnika z płynem żwiru czy piachu.

Typ ręczny

Najbardziej popularny w przypadku małych ogrodów, jest opryskiwacz ręczny. Jak sama nazwa wskazuje, jest on dosyć mały i można go obsługiwać za pomocą jednej ręki. Taki typ często jest też wykorzystywany do pryskania preparatami wzmacniającymi i witaminowymi roślin w domach i na tarasach czy balkonach. Sprawdzi się w małych ogródkach i z pewnością pozwoli Ci się pozbyć niewielkich insektów zagrażających twoim kwiatom i innym roślinom w ogrodzie. Pojemność takiego opryskiwacza, to maksymalnie 2 litry, zazwyczaj jednak mają one około 0, 5 – 1litra pojemności. Są one więc bardzo małe i praktyczne, także ich przechowywanie nie będzie nastręczać żadnych trudności. Można też z pełnym przekonaniem stwierdzić, że jest to najtańszy rodzaj opryskiwacza, jego cena nie przekracza kwoty 50zł.

Typ wózkowy

Jeśli w głównej mierze, zależy Ci na wygodzie w użytkowaniu tego typu produktu, to z pewnością docenisz liczne walory opryskiwacza wózkowego. Ten typ jest głównie skierowany do właścicieli dużych ogrodów, gdzie jest mnóstwo roślin do spryskania. Produkt ten posiada pojemnik o pojemności 20 litrów, jest to więc największy dostępny na rynku typ opryskiwacza ogrodowego. Produkt ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem u osób starszych, schorowanych, a także kobiet, bo jest lekki i bardzo poręczny w użyciu. Można z nim spokojnie spacerować po całym ogrodzie, nie męcząc się i nie forsując swojego zdrowia. Można go już kupić w granicach 200zł.

Jaki wybrać typ opryskiwaczy?

Bardzo istotne jest to, byś z pośród wielu rodzajów opryskiwaczy wybrał taki, który spełni twoje oczekiwania i będzie dopasowany do potrzeb twojego ogrodu. Nadrzędną kwestią jest wielkość twojego ogrodu, inny produkt wybierzesz jeśli masz malutki ogródek, a inny gdy jest on bardzo duży. Zwróć uwagę także na swój wiek i możliwości, jeśli doskwierają ci różne dolegliwości zdrowotne, kup produkt, który będziesz mógł założyć na plecy, wtedy łatwiej będzie ci go używać. A jeszcze lepszą propozycją, będzie typ opryskiwacza wózkowy, nie trzeba go dźwigać ani nosić, co jest bardzo wygodne. Jeśli zaś nie masz żadnych problemów ze zdrowiem, jesteś w pełni sił witalnych, możesz wybrać dowolny opryskiwacz, grunt by wygodnie ci się go używało. Cena także odgrywa dużą rolę przy wyborze. Jednak czasem warto wydać więcej, by produkt był doskonałej jakości, solidnie wykonany, trwały i estetycznie się prezentował.

Post Author: Admin