drzwi

Niezwykle funkcjonalne drzwi do naszego mieszkania

Drzwi to niezwykle ważny element wizualny naszego mieszkania. Zwracają na niego uwagę wszystkie osoby goszczące w naszym domu. Powinny być nie tylko funkcjonalne, lecz także gustownie dopasowane do naszego wnętrza.

Obecnie na rynku budowlanym mamy niezwykle bogaty wachlarz tego produktu. Decydując się na zakup warto dokładnie prześledzić dostępną na rynku ofertę. Wejście jest bowiem wizytówką naszego mieszkania stanowiącą wyobrażenie o stylu oraz klimacie panującym we wnętrzu. Musi one spełniać szereg istotnych funkcji. Powinno być szczelne, wykonane z dobrego jakościowego materiału oraz posiadać odpowiednie zamki włamaniowe przed złodziejami. Jego rolą jest ochrona naszego mieszkania przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak: zimno oraz ciepło oraz przed nadmiernym hałasem.

Niezwykle ważny jest kolor, wzór oraz fason tego produktu.

Niezliczona ilość producentów funkcjonująca w branży budowlanej oferuje różne ciekawe produkty montowane w otworach wejściowych. Wachlarz tych produktów jest niezwykle bogaty. Posiadają można one niezwykle bogatą kolorystyce oraz wzory. Te różnorodność sprawia, że można je dobrać zarówno do domu inspirowanego tradycją, jak i nowoczesnego. Ich wybór powinien być dopełnieniem koncepcji estetycznej mieszkania.

Powszechnie dostępne są te tradycyjne w kolorze ciemniejszego lub jaśniejszego drewna. Kolor ten doskonale łączy się z białymi oknami. Z kolei nieco mniej popularne w kolorze bieli najlepiej wyglądają w połączeniu ze stolarką okienną w tej samej barwie. Wówczas to warto je wyróżnić ciekawym kształtem. Na rynku budowlanym mamy też wejścia w kolorach niestandardowych takich jak: grafit, granat czy niebieskie. Doskonale współgrają one z oknami w każdej kolorystyce.

Decydując się na zakup tego towaru warto zwrócić uwagę na jego bogate wyposażenie znacznie podnoszące komfort w czasie użytkowania.

Większość produktów będących uzupełnieniem otworów drzwiowych są dodatkowe akcesoria, sprawiające, że są one niezwykle funkcjonalne. Wśród szerokiego wyboru dodatków i akcesoriów podnoszących komfort można wymienić różne rodzaje ościeżnic, progów, klamek, uszczelek, elementów dodatkowych okuć oraz elektroniczne udogodnienia. Podnoszą one nie tylko standard tego produktu, ale i bezpieczeństwo mieszkańców, gdyż są bardziej odporne na włamania.

Wejście do domu powinno chronić nasze mienie przed złodziejami. Wyróżniamy podział tego produktu na cztery klasy.

W skład pierwszej klasy wchodzi standardowe wejście do domu, które chroni przed włamaniami tylko wtedy, gdy złodzieje posługują się siłą fizyczną. Drugą klasę stanowią wejścia o podwyższonej wytrzymałości na włamania. Chronią one przed włamywaczami używającymi siły fizycznej oraz nieskomplikowanych narzędzi. Trzecia klasa to wejścia antywłamaniowe, które chronią przed złodziejami używającymi łomów oraz innych prostych narzędzi. Z kolei do czwartej klasy należą wejścia antywłamaniowe stanowiące barierę trudną do sforsowania nawet dla doświadczonych włamywaczy wyposażonych w narzędzia takie jak: łomy, wiertarki, śrubokręty, pilarki i wiele innych.

Przed zakupem należy dokładnie zmierzyć otwór drzwiowy. Jak dokonać pomiarów w poprawny i profesjonalny sposób?

Minimalne wymiary otworów wejściowych określone przez polskie prawo to dziewięćdziesiąt centymetrów szerokości i dwieście centymetrów wysokości. Jednak czasem może się zdarzyć, że w naszym mieszkaniu jest zapotrzebowanie na produkt o szerokości osiemdziesięciu centymetrów. Sytuacja taka jednak zdarza się sporadyczne ze względu na obowiązujące prawo o budownictwie. Dokonując zakupu powinniśmy pamiętać o tym, aby przekazać sprzedawcy pomagającemu dokonać nam trafnego wyboru informację o rozmiarze otworu w świetle ościeża. Dzięki temu będzie on mógł dopasować drzwi i ościeżnicę w taki sposób, by nie trzeba było zmieniać wymiarów otworu. Niezwykle ważne jest, aby szerokość ościeżnicy była mniejsza od jednego do trzech centymetrów od szerokości ościeża.
Bardzo często zdarza się że klient nie chce się podejmować samodzielnego pomiaru, zadanie to poleca profesjonalnemu przedstawicielowi, który się w tym specjalizujące. Na rynku mamy sporo specjalistów branży budowlanej, którzy przyjeżdżają na miejsce i dokonują dokładnego pomiaru dobierając najlepiej pasującą ościeżnicę i kierunek otwierania oraz ustalając wstępne zasady montażu.

Niezwykle ważny w tym produkcie jest też kierunek oraz sposób otwierania się.

Niezwykle ważną kwestią jest dokładne ustalenie, w jaki sposób wejście ma się otwierać. Na samym początku warto określić, czy ma otwierać się do środka czy na zewnątrz mieszkania. Od dłuższego czasu na górnych piętrach budynków mieszkalnych montuje się je w ten sposób, że otwierane są na zewnątrz. Dzięki takiemu zabiegowi, wewnątrz mieszkania nie trzeba przeznaczać miejsca na ich otwieranie się a także nie musimy się obawiać silnego wiatru. Zastosowanie takiego rozwiązania powinno być wcześniej zgłoszone do zarządcy budynku czy też spółdzielni mieszkaniowej.

Każdy model zanim trafi na rynek powinien uzyskać odpowiednie atrybuty określające techniczne jego parametry.

Podstawowym dokumentem charakteryzującym ten produkt jest atest nadany przez Instytut Technologii Budowlanej. Ponadto powinien także posiadać certyfikat nadany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Jest on otrzymywany na podstawie europejskiej normy PN-EN 14351-1+A1:2010. Przed wejściem na rynek każdy produkt musi być poddany badaniom takim jak: próba z użyciem narzędzi oraz popularnych sposobów włamania się do pomieszczenia. Jeśli wytrzymają on ten napór w określonym przedziale czasowym, wówczas otrzymują niezbędny certyfikat.

Ten niezwykle ważny, odpowiednio dobrany element wizualny naszego mieszkania oraz pozostałe drzwi wewnętrzne sprawiają, że nasze mieszkanie cieszy się jedynym w swoim rodzaju oraz niepowtarzalnym wyglądem.

Post Author: Admin