panele ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe – rodzaje, właściwości, zalety

Zastosowanie Paneli ogrodzeniowych to świetny i stosunkowo tani sposób na zabezpieczenie swojej posesji. Ich jakość wykonania oraz zastosowane materiały gwarantują trwałość, a co za tym idzie bezpieczeństwo na wiele lat. Producenci oferują wiele rodzai paneli, zależnie od ich właściwości oraz przeznaczenia. Największą popularnością cieszą się panele 2d i 3d. Zawdzięczają to wysokiej wytrzymałości, szybkości montażu, a przede wszystkim cenie. Panele Ogrodzeniowe są bardzo proste w montażu, nie wymagają specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Można je stosować praktycznie wszędzie – na posesjach prywatnych, miejscach użyteczności publicznej, parkach, ogrodach, osiedlach itp.

Rodzaje Paneli oraz ich właściwości

Panele ogrodzeniowe 2d

Duża trwałość, wytrzymałość i stabilność przekłada się na stosowanie tego typu paneli przy ogradzaniu posesji i terenów, które wymagają sprawdzonego zabezpieczenia. Klienci ceniący wysoki standard płotów montując panele, 2d z pewnością spełnią swoje oczekiwania.

Wykonane są z kwadratowych, stalowych prętów, które zgrzewane są w sposób punktowy. Montaż odbywa się poprzez umieszczenie paneli na słupach za pomocą specjalnie przygotowanych w tym celu akcesorii montażowych. Właśnie łatwość montażu to jedna z cech przemawiających za panelami ogrodzeniowymi. Montować je można na zróżnicowanym terenie, o nieregularnym kształcie i zmiennej wysokości. Przekłada się to niejako na ich elastyczność, dzięki temu pozwala to na dopasowanie płota do kształtu domu lub działki.

Zastosowane materiały wykazują się wysoką jakością i wytrzymałością, dzięki temu panele ogrodzeniowe są wysoko odporne na różnego rodzaju uszkodzenia jak też zmienne warunki pogodowe. Powłoka antykorozyjna jeszcze bardziej przyczynia się do trwałości metalowej konstrukcji. Wszystkie te cechy wpływają na to, że panele ogrodzeniowe 2d są tak powszechnie stosowane i cieszą się bardzo pozytywną renomą.

Panele ogrodzeniowe 3d

Zamiennie nazywane także panelami przetłaczanymi. Poza trwałością charakteryzują się także bardzo ciekawym wyglądem. W ostatnim czasie panele typu 3d cieszą się bardzo szeroko zastosowaną popularnością. Wszystko to dzięki walorom estetycznym oraz odpowiedniemu stosunkowi jakości do ceny.

Przęsło panelu 3d skonstruowane jest z drutów o grubości 3, 5 mm, 4 mm, 5 mm zespawanych ze sobą, w sposób zapewniający wysoką trwałość. W skład ogrodzenia wliczane są także metalowe słupy oraz tak samo, jak w przypadku wyżej omawianych paneli 2d obejmy do szybkiego montażu. Przetłoczenie nie tylko pełnią funkcję estetyczną, ale także wpływają na stabilność i sztywność przęsła.

Ogrodzenia przetłaczane 3d są bardzo trwałe, zabezpieczone przed korozją nie wymaga żadnej okresowej konserwacji a dodatkowo w odróżnieniu od innych systemów panelowych, cieszą się bardzo ładnym wyglądem.

Panele ogrodzeniowe są nie tylko tanim, ale także bardzo trwałym rozwiązaniem przy ogradzaniu własnej posesji. Świadczy o tym rosnąca popularność i wszechobecność. Występują w wielu wymiarach, wzorach i kolorach, dzięki czemu każdy będzie zadowolony z efektu końcowego. Stosunek jakości do ceny sprawia, że za niewielką kwotę na posesji powstanie bezpieczny i trwały płot.

Post Author: Admin